Kampaň

KOMUNITNÍ MAGAZÍN DOCK

  • Kategorie: Nejlepší využití tisku
  • Zadavatel: Crestyl Real Estate
  • Autor: Crestyl Real Estate, MIUZA
  • Země kampaně: Česká republika
Shrnutí

Komunitní magazín DOCK vznikl jako jeden z efektivních nástrojů, nad rámec standardních platforem, pro použití při komunikaci s rezidenty a nájemci z řad firem a jejich zaměstnanci ve velkém kancelářském projektu DOCK by Crestyl, který se skládá z pěti kancelářských budov využívaných více než 6500 lidmi. Tento časopis si neklade za cíl přinášet informace jen o samotném komplexu, dávat prostor pouze komerčnímu obsahu nebo neadresným tématům, ale naopak se především věnuje zajímavým a inovativním společnostem a neobyčejným jedincům, kteří v DOCKu pracují či žijí. Články, rozhovory a rubriky pojímá atraktivní lifestylovou formou, a podporuje tak nejen visibilitu značky DOCK či možnosti prohlubování vzájemných obchodních možností a vztahů, ale především přináší obsah napomáhající pozitivnímu vnímaní vznikající komunity. Svým obsahem se magazín nad rámec svého primárního účelu, tedy budování a posílení pozitivního vnímání značky, stává také účinným externím marketingovým nástrojem a zajímavým materiálem pro všechny čtenáře bez ohledu na jejich příslušnost k DOCKu.


Video (nepovinná příloha)
Strategie

Řešení věčné otázky, jak zaujmout zákazníka v moderním, rychlém, digitálním světě, jsme našli v podobě klasického tištěného média – magazínu. Ten ve spojení se skládaným novinovým formátem přináší osvěžující kontrast k přesunu informací do virtuálního prostoru a nabízí čtenářům něco hmatatelného, opravdového, co si mohou vzít do ruky a bez potřeby nabitého mobilního telefonu nebo předplaceného datového tarifu v klidu prolistovat doma či v kavárně. Tištěné médium také umožňuje konzumaci informací bez vyrušování reklamami, oznámeními o nových zprávách, nutkáním neustále kontrolovat různé komunikační aplikace. Při čtení tiskovin dokážeme vnímat informace důkladněji a pozorněji, čímž podporujeme jejich zapamatovatelnost – a v návaznosti na to také zapamatovatelnost značky DOCK, která v rámci obálky ani vnitřního obsahu není přehlédnutelná. Nesmíme opomenout ani fakt, že magazín fyzicky ležící na pultech recepcí či stolech kanceláří přirozené vyvolává zájem, přitahuje pozornost a sám o sobě slouží jako propagační nástroj. Při správně zvoleném zpracování a výběru témat dokáže tištěný magazín oslovit širokou škálu čtenářů různých věkových kategorií, zájmů i profesních zaměření, což je v případě konceptu DOCK žádoucí a nutné. Díky zkušenému redakčnímu týmu se nám daří přinášet čtenářům pestrou paletu námětů od kultury přes společenské aktuality, technologie, cestování, módu, jídlo či lifestyle až po exkluzivní rozhovory s předními manažery úspěšných českých firem. Magazín DOCK považujeme za novodobý most mezi tradičním a moderním světem. Kromě samotných tiskovin využíváme vytvořený obsah i pro komunikaci skrz blog, newsletter či sociální média, což zajišťuje maximální dosah a efektivitu. Věříme, že kombinace kvalitního originálního obsahu a přitažlivého designu a formátu je dostatečně jedinečná a upoutá čtenáře, kteří si chtějí odpočinout od zrychleného online světa v komfortní zóně pomalého čtení a vůně papíru.


Cíl

Cílem magazínu je vytvoření další komunikační platformy mezi areálem DOCK, resp. společností Crestyl, a lidmi využívající budovy – ať už jako rezidenti, firmy či zaměstnanci. Vybranými tématy a rubrikami se redakce zaměřuje na oslovení co nejvíce čtenářů bez ohledu na jejich pracovní zařazení, věk či pohlaví. Originální obsah má za cíl zvýšit nejenom obecné povědomí o dění v areálu, ale především poskytnout prostor k vlastnímu sdělení společnostem, retailovým jednotkám či poskytovatelům služeb bez nutnosti komercializace obsahu. Lifestylovou formou tak magazín čtenářům především nabízí možnost poznat své sousedy, zajímavé projekty, kterým se právě věnují nebo se seznámit s výjimečnými jedinci, kteří v DOCKu pracují a žijí, a to formou rozhovorů, článků, soutěží či tipů z okolí.


Realizace

Aby papírová forma sdělení uspěla u dnešních zákazníků (rezidentů či nájemců a jejich zaměstnanců), musí její zpracování odpovídat požadavkům na současný grafický design i originální redakční obsah.

Grafický layout magazínu DOCK je čistý, vzdušný a minimalistický s důrazem na výraznou typografii, nápadné – často celostránkové – fotografie a autorské ilustrace, čímž vyvolává dojem atraktivity a touhu po tom podrobněji si ho prohlédnout.

Samotný obsah je 100% originální, vytvořený na míru DOCKu a lidem, kteří v něm každý den žijí a pracují. Nosným tématem je rozhovor se zajímavou osobností, dále se věnujeme aktualitám, přinášíme inspiraci na dobré jídlo, služby, dovolené či sportovní zážitky. To vše s důrazem kvalitu a hloubku, nezapomínáme však ani na potřebnou lehkost a humor.


Výsledek

Již třetím rokem se mohou zainteresovaní lidé 4x za rok začíst – především offline v klasické tištěné formě či také online – do nového vydání komunitního magazínu. Ten si za dobu své existence získal v očích čtenářů oprávněný zájem a stal se z jedním z pilířů interní komunikace v areálu a také oblíbeným nástrojem, který slouží k propojování mezi nájemci a retailovými jednotkami a kontinuálně podporuje pozitivní vnímání značek DOCK a Crestyl. Na základě získané zpětné vazby již víme, že obsah magazínu čtenáře nejen baví, ale jsou velmi rádi sami jeho součástí – ať už prostřednictvím rozhovorů, anket či soutěží. Vniká díky tomu emocionální vazba, které se jiným nástrojem či způsobem nedá dosáhnout.


FLEMA Media Awards 2023