Kampaň

Nová Tullamore D.E.W. Honey vyvolala mezi mladými pořádný bzukot

  • Kategorie: Nejlepší využití influencera
  • Zadavatel: Mast-Jägermeister
  • Autor: TRIAD Advertising
  • Země kampaně: Česká republika Slovensko
Shrnutí

Irská whiskey je příliš ostrá a je to spíš pití našich otců, myslí si mnoho mladých lidí. Nejprodávanější značka whiskey v Česku je proto dosud nechávala chladnými. To se ale brzy změní.

V globální produktové novince Tullamore D.E.W. Honey se známá irská whiskey spojila s poctivým českým medem. A přesně to je skvělá příležitost přilákat do světa whiskey více mladých!

Abychom je opravdu zaujali a motivovali novinku ochutnat, potřebovali jsme kolem uvedení Tullamore D.E.W. Honey vyvolat pořádný bzukot.

Skvělým řešením bylo inovativní využití influencerů nejen jako ambasadorů novinky na sociálních sítích, ale i jako distribučního kanálu.

Influenceři rozdávali atraktivní ochutnávkové vzorky svým věrným followers. Ti se pak o ně podělili se svou partou. Kontakt s produktem dostal punc exkluzivity a přirozeně generoval i word of mouth. A přesně to jsme potřebovali!

Již po 3 měsících od uvedení na trh Tullamore D.E.W. Honey dohnala v objemech prodeje konkurenční Jack Daniels Honey, který je na trhu stabilně již 8 let!

Ze značky pro táty se rázem stalo atraktivní pití pro mladé a každá desátá prodaná Tullamore D.E.W. je nyní medová.

Video (nepovinná příloha)
Strategie

KDO OCHUTNÁ, POCHOPÍ
Koupit si kvůli ochutnání rovnou celou lahev je pro mladé lidi často značná bariéra, a proto jsme připravili několik tisíc ochutnávkových vzorků. Standardní rozdávaní samplů v terénu ale nepředstavovalo dostatečně prémiový a nečekaný zážitek. V covidovém období byl navíc problematický i sampling v barech či pubech.

INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ
Přišli jsme proto s inovativním využitím influencerů nejen jako ambasadorů produktu, ale i jako distribučního kanálu! Influenceři rozdávali vzorky svým nejvěrnějším followers. Ti se pak o ně podělili se svou partou. Ochutnávka tak rázem dostala punc exkluzivity a přirozeně generovala i word of mouth. Win-win situace!

NAŠE TAKTIKA
Funkčnost celé influencerské aktivace se opírala o 3 pilíře.

1. TÝMY
Influencery jsme oslovovali tak, aby se jednalo vždy o trojice kamarádů. Dohromady vytvořili 8 týmů po 3 členech. Na rozdávaní vzorků tak nebyli sami, a o to jim aktivace byla příjemnější.

2. USER GENERATED CONTENT
Abychom ověřili, že se vzorky dostávají ke koncovým spotřebitelům, motivovali jsme je netradičním provedením samplingových balíčků a soutěžní mechanikou. Lidé se měli se vzorky vyfotit na Instagram a označit profil Tullamore D.E.W. i tým influencera, který jim je předal.

3. ATRAKTIVNÍ VÝHRA
Hlavní výhrou byl výlet do destilérky Tullamore D.E.W. v Irsku pro celý tým influencerů a jednoho z jejich fanoušků. Vyhrál ten tým, který podle označování na Instagramu rozdal nejvíce vzorků svým fanouškům a přesvědčil je, aby soutěžili.

Cíl

BACKGROUND
Tullamore D.E.W. je nejprodávanější whiskey na českém trhu a číslem dva na Slovensku. Popularitě se těší zejména u starších ročníků. Pro mladé lidi je často příliš ostrá, a i když si to neradi přiznávají, preferují spíše sladší chutě. Navíc Tullamore D.E.W. vnímají jako pití svých otců ­– definitely not cool!

NÁŠ CÍL
Tullamore D.E.W. potřebovala oslovit a zaujmout i mladé lidi ve věku 25 až 35 let. Proto jsme na trh uvedli novinku – spojení irské whiskey s poctivým českým medem Tullamore D.E.W. Honey.

NAŠE AMBICE
Chtěli jsme do konce roku 2021 získat alespoň poloviční objemy prodeje v porovnání s etablovanou Jack Daniels Honey v Česku i na Slovensku a výrazně zvýšit znalost naší novinky v průběhu 4 měsíců.

Realizace

Důležité bylo vymyslet, jak neustále dodávat influencerům kreativní stimuly pro tvorbu atraktivního obsahu i motivaci pro distribuci vzorků.

1. NEČEKANÝ UNBOXING
Influencerům nejprve kurýr dovezl bzučící úl a včelařský oblek. V úlu objevili naši novinku a pozvánku na tajuplnou Oslavu nečekaných spojení.

2. SOUKROMÁ VIP PÁRTY
Kromě představení Tullamore D.E.W. Honey čekala influencery kuchařská show s nečekaným spojením medu a whiskey od Chili Ta Thuy. Nečekané kombo hudebních stylů přinesla Annet X. Influencerům jsme dali nespočet příležitostí k tvorbě zajímavého obsahu.

3. SOUTĚŽ PRO FANOUŠKY
Každému týmu jsme rozdali 1500 packů se 0,05l vzorky. Kromě 5 vzorků byly na každém packu instrukce k soutěži. Jako bonus měl obal samplů další, udržitelné využití – sloužil totiž jako včelí hotel.

Výsledek

Influenceři do spolupráce opravdu vložili srdíčko. Dohromady vyprodukovali celkem 279 výstupů s více než 1,6 mil. impresí a rozdali 7500 vzorků.

Celkově jsme v online zasáhli 70 % cílové skupiny s více než 2,5 mil. impresí.

Více než 1150 vzorků se prokazatelně dostalo k lidem, kteří s nimi pózovali na Instagramu, a zapojili se tak do soutěže – to jsou desetitisíce impresí zdarma.

Úspěch kampaně dokazují nejlépe prodeje. Po 3 měsících dohnala Tullamore D.E.W. Honey v objemech prodeje konkurenci, která je na trhu již 8 let!

Ze značky pro táty se rázem stalo atraktivní pití pro mladé a každá desátá prodaná Tullamore D.E.W. je nyní medová.

A/V dokumentace (nepovinná příloha)
1000404-603c8084-0e76-4305-91f5-238b225db2c4.jpg
FLEMA Media Awards 2022