Kampaň

RELAX DRINK - Studio Relax

  • Kategorie: Nejlepší využití digitálních médií
  • Zadavatel: Maspex Czech s.r.o.
  • Autor: Friendly s.r.o.
  • Země kampaně: Česká republika Slovensko
Shrnutí

Pro značku ovocných drinků Relax jsme připravili celoroční digitální kampaň cílenou na mladé publikum, které je v dnešní době nejvíce aktivní na sociálních sítích.

Vytvořili jsme talk show na YouTube se čtyřmi influencery v roli stálých moderátorů, pravidelnými hosty, přirozenou přítomností značky a aktivním zapojení diváků.

„STUDIO RELAX“ - každý týden v úterý zveřejňujeme nový díl.

 YT kanál Studia Relax: https://www.youtube.com/c/StudioRelaxCzSk

Video (nepovinná příloha)
Strategie

Klíčová otázka: Jak v dnešní době dlouhodobě udržet pozornost mladého publika a posílit tím jeho vztah ke značce i produktu?

Pro účely naší kampaně jsme adoptovali princip talk show a rozhodli se, že ji přizpůsobíme preferencím dnešních mladých lidí. Ti přirozeně konzumují youtuberský obsah nebo obsah na sociálních sítích Instagram a TikTok.

Do role moderátorů jsme obsadili dva české a dva slovenské influencery:
Vojtěch Drahokoupil, zpěvák a moderátor (CZ)
Oliver Oswald, herec a moderátor (SK)
Jasmína Grünerová, zpěvačka a moderátorka (CZ)
Karinka Qayumová, herečka a plavkyně (SK)
Čtveřice byla vybrána tak, aby se jednotliví moderátoři svým temperamentem a schopnostmi doplňovali.

Obsahem každého dílu, který má zpravidla stopáž okolo deseti minut, jsou zábavné soutěžní výzvy (Challenges), čtení hlášek zpod víček Relax drinků (tzv. Otvíračka) nebo pití drinků na čas (tzv. Brčking). Studio Relax má pokaždé jiné hlavní téma, o kterém moderátoři diskutují a s publikem sdílejí zajímavá fakta nebo kuriozity. Kromě zábavy má talk show tedy i edukační rozměr.

Pravidelně zveme atraktivní hosty, influencery nebo fanoušky Studia Relax. Dáváme jim prostor, aby představili své aktivity.

Diváky zapojujeme do soutěží o ceny.

Hotový díl zveřejňujeme vždy v úterý v 16 hodin.
Po zveřejnění dílu na YT kanálu spustíme podporu na Instagramu značky i na domluvených sociálních sítích hosta/influencera. Po prvotním vyhodnocení organických YT views video adekvátně zapromujeme.
(Každý díl má naplánovanou unikátní podporu v závislosti na tématu a daném hostu. Např. soutěž na YT kanálu značky/influencera, společná promo na našem i jeho Instagramu nebo Tiktoku, hostův vlog z natáčení, atd.)

Relax IGhttps://www.instagram.com/relaxdrinkczsk/
Studio Relax Tiktok: https://www.tiktok.com/@studiorelaxczsk?lang=cs-CZ

Během roku jsme se zapojili do reality show LIKEHOUSE, společný díl se odvysílal na TV Prima. Otestovali jsme GDN bannery a vyzkoušeli offline reklamu – rámečky v metru s QR kódem.

Cíl

Zadáním bylo vytvořit dlouhodobou digitální kampaň, která bude zvyšovat brand awareness značky ovocných drinků Relax na českém i slovenském trhu a zároveň podpoří prodeje u cílové skupiny (kluci a holky, 10–15 let).


Realizace

Postavili jsme studio, kde ve spolupráci s produkční agenturou Framers natáčíme všechny díly Studia Relax.

Základem tvorby obsahu jsou rešerše aktuálních témat, výzev a zajímavých tvůrců. Poté píšeme scénáře a zveme hosty, zejména influencery s početnou skupinou sledovatelů, což nám dává možnost dalšího zvyšování zásahu.

Během natáčení dáváme hostům prostor vytvořit si obsah pro své sociální sítě. (Vlog nebo TikTok video.)

K udržení engagementu využíváme i pravidelné soutěže o atraktivní ceny či pozvání fanoušků na naše natáčení. Ti jsou pro nás velkým zdrojem inspirace. (dostáváme tak další tipy na hosty i obsah)

Všechny díly promujeme na našem YouTube. Vytváříme také promovaný obsah na Instagramu a TikToku značky.

Výsledek

YouTubová show Studio Relax má přes 11 tisíc odběratelů, kteří každý týden očekávají nový díl. Komentáře pod jednotlivými jsou z 99 % pozitivní.

(YT data za rok 2021)
Počet zhlédnutí YT videí: 13,2 mil.
Průměrná cena za zhlédnutí: 0,14 Kč
Průměrná dokoukatelnost videa: 44 %

Zásah na sociálních sítích moderátorů a hostů: 1,6 mil.
Nárůst fanoušků na TikToku po založení profilu: 10 tis. během 1 měsíce (nyní již 25 tis.)

Nárůst prodejů drinků Relax v „covid“ roce: 6,25 %

Podařilo se nám vytvořit dlouhodobý program, který cílovce přináší zábavu, ale také inspiraci a poučení. V show je přítomna značka a produkt, který se stává přirozenou součástí programu. Show posiluje loajalitu publika ke značce a oslovuje nové zákazníky.

FLEMA Media Awards 2022